تبلیغات
ː̗̀☀̤̣̈̇ː̖́. ː بےخـیآل ☀̤̣̈̇ː̖́. - علت اصلی ریزش مو در زنان ایرانی ( واقعا مفید )
کم شدن مو در زنان به دلایل متفاوتی اتفاق می افتد در بسیاری از موارد دلایل ریزش مو قابل تشخیص و درمان است.
کمبود ویتامین d از علل اصلی ریزش مو در زنان ایرانی است جهت سنتز ویتامین d مورد نیاز بدن ضرورت دارد روزانه به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قسمت هایی از پوست بدون پوشش در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار گیرد.
زنان به علت نوع پوشش و استفاده از کرم ضدآفتاب در صورت، از دریافت اشعه ی uva که برای سنتز ویتامین d ضروری است محروم می شوند و این عامل موجب شیوع ریزش مو در خانم ها شده، در حالی که اغلب درمان های طبی از این نکته غافل بوده و با تجویز داروهای دیگر درصدد رفع ریزش مو هستند.
بعضی از فاکتورهای رایج که باعث ریزش مو می شود:
- اختلالات غده تیروئید: در هر دو حالت کم کاری یا پرکاری غده تیروئید ریزش مو اتفاق می افتد.
- کاهش مقدار استروژن: خیلی از زنان ، ریزش مو را در دوران یائسگی و بعد از آن تجربه می کنند . زمانیکه ترشح مقدار استروژن در بدن کاهش می یابد. سایر تغییرات هورمونی نیز می تواند منجر به ریزش مو شود.
- داروها: خیلی از داروها منجر به ریزش مو می شود . بنابر این اگر این مسئله برای شما نگران کننده است بهتر است با پزشک خود در مورد مصرف داروهای جایگزین مشورت کنید.
- تغییرات هورمونی بعد از حاملگی : مادرانی که تازه کودکان خود را متولد کرده اند از ابتدا تا بعد از ۶ ماه نیز ریزش مو را تجربه می کنند و این زمانی است که مقدار استروژن در خون در حال برگشت به مقدار نورمال است. در حقیقت چیزی که به نظر ریزش موی شدید می آید در واقع تنظیم چرخه رشد طبیعی مو است ۰
- افزایش هورمون های مردانه در زنان که به علت چاقی ناشی از زیاده روی در مصرف فست فودها در خانم ها ایجاد می شود، از علل دیگر ریزش مو است که از شیوع نسبتا بالایی برخوردار است.
نکته: قسمت عمده ی ویتامین d مورد نیاز بدن از طریق تابش مستقیم نور آفتاب بر پوست بدن تامین می شود، جهت سنتز ویتامین d مورد نیاز بدن ضرورت دارد روزانه به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قسمت هایی از پوست بدون پوشش در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار گیرد.
.: Weblog Themes By VatanSkin :.